kadınkadın haberlerimodakadın sağlığısağlıkaşkilişkilerevlilikboşanmaanneçocukyaşamdekorasyonsağlıklı beslenmediyetgüzellikstiltrendler
DOLAR
32,2787
EURO
34,7047
ALTIN
2.399,85
BIST
10.376,21
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Az Bulutlu
20°C
İstanbul
20°C
Az Bulutlu
Perşembe Az Bulutlu
18°C
Cuma Yağmurlu
16°C
Cumartesi Az Bulutlu
20°C
Pazar Az Bulutlu
20°C

Rüyada Tacize Uğramak

Rüyada Tacize Uğramak
01.10.2021 07:00 | Son Güncellenme: 01.04.2022 23:29
1.837
A+
A-

Tacize uğramak günümüzde sadece kadınların değil, kız ve hatta erkek çocuklarının dahi başına gelen ve her geçen gün artan istenmeyen bir durumdur. Rüyada tacize uğramak veya birinin tacize uğradığını görmek psikolojik nedenlere bağlı olarak görülmekte olup, bu rüyanın kişinin kendisinin, kızının, oğlunun, eşinin veya başkasının uğraması farklı şekillerde yorumlanır.

Diyanet veya İslami rüya tabirleri arasında fazla yorum bulunmayan bu rüyanın bazı yorumculara göre karşılığı, rüyanın şekline göre aşağıda verilmiştir. Kadın veya erkek olsun bu rüya için rüya sözlüğü yorumcuları, şunları ifade etmektedirler;

Tanıdık Biri Tarafından Rüyada Tacize Uğramak

Tanıdık biri veya akraba tarafından tacize uğramak, olumlu kabul edilen rüyalardan biridir. Aslında gerçek hayatta bir insanın psikolojisini alt üst edecek bir durum olsa da rüyada bu tamamen farklıdır. Rüyayı gören kişinin huzur ve saadet bulması olarak yorumlanır. Ancak kişinin maneviyata sarılması ve doğru yol üzeri olması halinde huzura ermesi beklenir. Akrabalarından emin olması ve mutluluk kapılarının o kişi için aralanması şeklinde yorumlanan bir rüyadır.

Oğlunun Rüyada Tacize Uğradığını Görmek

Rüya sahibinin oğlunun tacize uğradığını görmesi, gerçekte oğlu olsa da olmasa da olumsuz olarak kabul edilmektedir. Şayet oğlunuz var ise mal varlığınızı heba edeceği şeklinde yorumlanmaktadır. Hayırsız evlat, hayırsız ve haram mal gibi yorumlar yapılır. Oğlunuz yoksa da bir miktar maddi kayba uğrayacağınız anlamlarına gelmektedir.

Yaşlı Biri Tarafından Rüyada Taciz Edildiğini Görmek

Yaşlı biri tarafından rüyada tacize uğradığını görmek, kişinin iyi işler yapacağı şeklinde kabul edilir. İşinde tecrübe kazanarak ticari başarı elde edilmesi, mal kazancı veya üzerinde durulan işin başarıyla sonuçlanması yorumları yapılmaktadır.

Elde edilen kazancın hayır işlerinde kullanılması ve daha da bereketleneceğine dair bir işarettir. Taciz konusu ne kadar olumsuz olsa da genel anlamda iyiyi ifade eden rüyalar arasındadır. Rüyasında bunu gören kişinin mevcut işine sarılması ve önüne çıkan fırsatları doğru adımlarla değerlendirmesi gerekir.

Rüyada Eşinin Tacize Uğradığını Görmek

Rüyada Tacize Uğramak

Rüyada Tacize Uğramak

Eşin taciz edilmesi, iyi yorumlanan rüyalardan biri değildir. Bolluk ve bereketin daha fazla eksilmesi, bazı musibetlerin ortaya çıkması ve mal kaybı olarak tanımlanır. Rüyasında eşinin tanıdık biri tarafından elle veya sözlü olarak taciz edilmesi, aynı zamanda psikolojik olarak rüyayı gören kişinin kıskançlığından da kaynaklanmaktadır. Özellikle gereksiz kıskançlıklar için bunu daha rahat söyleyebiliriz.

Baba Tarafından Taciz Edildiğini Görmek

İstenmeyen bu olayın baba tarafından yapılması, kişinin babası veya bir aile büyüğü tarafından baskıya uğraması olarak ifade edilir. Özellikle atılan yanlış adımlar sonucunda çevrenizden büyük tepkiler alacağınıza işaret etmektedir.

Rüyada Kızının Tacize Uğraması

Bir anne baba için kız çocuğunun sözle veya elle cinsel tacize uğraması, en son isteyeceği daha doğrusu hiçbir zaman istemeyeceği bir şeydir. Bereketin kesilmesi ve maddi kayıpların ortaya çıkması söz konusu olabilir. Özellikle tanıdık biri tarafından kızınızın rüyanızda böyle bir durumla karşılaştığını görmeniz, çok zor günler geçirmeye işarettir. Birçok İslami rüya tabirleri yorumcuları, bu rüyayı gören kişilerin haramdan uzak durmaları gerektiğini ve helal kazanca yönelerek maneviyattan uzak kalmamalarını tavsiye ederler.

Kendi Çocuğunu Taciz Ettiğini Görmek

Kişinin kendi çocuğunu rüyasında taciz etmesi farklı şekillerde yorumlanır. Sözle tacizlerde çocuğunun mutluluğuna katkı sağlaması beklenir. Elle tacizlerde ise yapılan yanlışları düzeltmek için hareket etmesine rağmen, yanlışları düzeltemeyeceği şeklinde yorumlanır.

Kendi Cinsinden Birinin Taciz Etmesi

Kadının kadın tarafından veya erkeklerin bir erkek tarafından tacize uğradığını görmesi, arkadaş ve akraba çevresinden alınacak desteği gösterir. Maddi zorluklar sırasında alınacak bu destek, işlerinizi düzeltmeniz için iyi bir fırsat olabilir. Mutlu bir evlilik, sağlıklı bir bebek sahibi olmak gibi durumları ifade eder.

Rüyada Otobüste Tacize Uğramak

Otobüste böyle bir durumla karşı karşıya kalmak, kalabalık içerisinde rezil olmayı simgeler. Herkesin bildiği bir işe koyulduysanız bu işin başarısız olması, toplumun tepkisiyle karşılaşmak ve arkadaş ortamından dışlanmak olarak yorumlanır.

Okulda Tacize Uğradığını Görmek

Rüyada Tacize Uğramak

Rüyada Tacize Uğramak

Okul veya iş hayatında başarılı olmak için, daha çok emek vermeniz gerektiği anlamına gelir. Yeteri kadar emek vermeden bu ortamlarda başarı elde etmeniz mümkün değildir.

Elle Tacize Uğramak

Tanıdık veya yabancı birinin elle tacizine uğramak, hayırlı olarak yorumlanır. Burada önemli olan sizin yanlış yollardan yön değiştirip, toplumun kabul edebileceği doğru bir yola adım atmanızdır. Bunu yapmanız halinde en önemli sıkıntılarınızdan kurtulacağınız şeklinde yorumlar yapılmaktadır.

Sözle Tacize Uğramak

Sözle cinsel tacize uğramak, iş veya benzer ortamlarda tartışmaların merkezinde yer alacağınız demektir. Okul, iş veya aile ortamı gibi yerlerde sinirlerinize hâkim olmayı bilmeli, insanlarla iyi ilişkiler kurmaya çalışmalısınız.

Tacize Uğramaktan Kurtulmak

İçinde bulunduğunuz durumdan kurtulmanız an meselesidir. Sıkıntılı günlerin geride kalacağına ve her anlamda olumlu şeyler yaşayacağınıza işaret eden bu rüya, mutlu haberlerin yakın olduğunu gösterir. Kendinizin atacağı doğru bir adımın sizi başarıya ulaştırmasına işarettir. Çevrenizde size açık veya gizli düşmanlık besleyen insanların pes etmesi, yeni kazançlar elde etmek ve saygınlık olarak tanımlanır.

Tacize Uğrayan Birini Kurtarmak

Rüyada tacize uğramak hakkında olumlu yapılan yorumlardan biri ise, bu duruma maruz kalan birini kurtardığınızı görmektir. Rüyasında bunu gören kişinin helal ve hayırlı bol kazanca sahip olacağı, bu kazançla çevresine fayda sağlayacağı yorumları yapılır. Bu nedenle bunu gören kişinin hayırlı haberler beklemesi ve hayata geçireceği projelerde iyi düşünerek hareket etmesi beklenir.

Rüyada Tacize Uğramak Psikolojik Yorumu

Rüyada Tacize Uğramak

Rüyada Tacize Uğramak

Psikoloji gündelik hayatta insanın hal ve durumunu etkiler. Bu durum rüyalar içinde geçerlidir. Cinsel tacize uğramak veya birinin uğradığını görmek, esasen büyük kıskançlıkların sonucunda olmaktadır.

Kişinin çocuklarının, akrabasının veya eşinin başkaları tarafından rahatsız edileceği düşüncesi veya rahatsız edilmesi, bu rüyanın görülmesindeki temel sebepler arasında yer almaktadır. Rüyada tacize uğramanın psikolojik yorumu olarak kıskançlık ilk sırada gelse de gerçek hayattaki birtakım korkularda bunun temelinde yatmaktadır.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.