kadınkadın haberlerimodakadın sağlığısağlıkaşkilişkilerevlilikboşanmaanneçocukyaşamdekorasyonsağlıklı beslenmediyetgüzellikstiltrendler
DOLAR
18,8121
EURO
20,4488
ALTIN
1.169,07
BIST
5.404,43
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul
Çok Bulutlu
8°C
İstanbul
8°C
Çok Bulutlu
Çarşamba Çok Bulutlu
11°C
Perşembe Hafif Yağmurlu
12°C
Cuma Hafif Yağmurlu
9°C
Cumartesi Çok Bulutlu
7°C

Dereceye Giren Fotoğraflar Belirlendi

Kartepe Belediyesi tarafından 4’ncü Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren fotoğraflar belirlendi.

Dereceye Giren Fotoğraflar Belirlendi
30.11.2022 13:25
0
A+
A-

Kartepe Belediyesi tarafından 4’ncü Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren fotoğraflar belirlendi. Yarışmaya 115 fotoğraf sanatçısı 455 eser ile katıldı.  

 

Kartepe Belediyesi tarafından Kocaeli Fotoğraf Sanatı Derneği (KASK) iş birliği ve Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteği ile 4’ncü Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı. “Bir Başka Güzel Kartepe” adıyla düzenlenen fotoğraf yarışmasında Kartepe’nin doğal, tarihi, kültürel güzelliklerinin tanıtımını sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmaya 115 fotoğraf sanatçısı 455 eser ile katıldı. 

 

SEÇİCİ KURUL

Yarışmaya katılan fotoğraflar; Kartepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Dilek Ertuğ, Kocaeli Üniversitesi Fotoğraf Bölümü-Doç. Dr. Çağatay Göktan, Fotoğraf sanatçısı- KASK Üyesi -Esra Ersoy Aslan, Fotoğraf Sanatçısı- Muharrem Bucan, Fotoğraf Sanatçısı  GFSF ve KASK Üyesi – Şakir Satır, Fotoğraf Sanatçısı  İFSAK ve FOTOGEN Üyesi – Zehra Çöplü tarafından değerlendirildi.

 

16 İLDEN YARIŞMAYA KATILIM OLDU

Düzenlenen yarışmaya İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Kırıkkale, Bursa, Eskişehir, Afyon, Ankara, Denizli, Rize, Balıkesir, Şırnak, Gaziantep, Tekirdağ, Antalya ve Bolu illerinden sanatçılar katıldı.

 

DERECEYE GİRENLER

Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda birinciliği Gazi Aydın, ikinciliği Hasan Zer, üçüncülüğü Ahmet Turan Kural kazandı.  Aytül Akbaş, Çağlar Eroğlu, Kenan Talas mansiyon ödülünü kazandılar.

 

YAYINLANACAK

Ödül alan, sergilemeye değer bulunan ve satın alınan fotoğraflar Kartepe Belediyesi web sitelerinde ve TFSF’ye ait tfsfonayliyarismalar adresinde, aynı zamanda düzenleyici kurum ile TFSF’ye ait sosyal medya (Facebook, Twitter, Instagram vb.) hesaplarında tanıtım amaçlı ve yarışmanın amacına uygun biçimde yayınlanacak.

 

ÖDÜL TÖRENİ VE SERGİLEME YAPILACAK

Yarışmada dereceye giren sanatçılara ödülleri 23 Aralık 2022 Cuma günü Kartepe Park Otel’de verilecek. Yarışmaya katılan eserler sergilenecek.

 

SERGİLENECEK ESERLER

Ahmet Turan Kural “Seka Kampı”

Ahmet Zeki Okur “Fidelik”

Ali Aslan “Av”

Arzu İbranoğlu “Maşukiye”

Aytül Akbaş “Sisler İçinde” ve “Geyikler”

Esengül Alıcı “Arkadaşlık”

Fatih Bayırbaşı “Motocross”

Fatih Öz “Kartepe'de Yarış Keyfi”

Gazi Aydın “Günbatımında Çay Keyfi”

Gürsel Egemen Ergin “Kayak”

Hasan İçel “Karlı yol”

İlham Kazdal “Usta Lütfü”, “Kuzuyayla” “Doğa ile başbaşa”

İsa Cıda “Kar”, “Kızak”

Murat İbranoğlu “Sevgi”, “Kızaklar”

Mustafa Yiğit “Kartepe’de sis”

Ömer Faruk Güler “Sisler İçinde”

Onur Çalışkaner “Eşme Ayvası”

Remzi Ahmet Tuluce “Yarışma”

Sare Kural “Gölde balık”, “Huzur”

Serdar Kıran “Kartepe’de Sonbahar”

Şerife Keser Halıcı “Salıncak”

Sezgin Arıcan “Zirve”

Tarik Kara “İstasyon ve Hızlı Tren”

Ahmet Turan Kural “Kış Masalı”, “Büyülü Dünya”

Alptunga Ürey “Kartepe Kayakçılar”

Arzu Yeşil “Serindere Kanyonu”

Çağlar Eroğlu “Sapanca Eşme”

Çiğdem Sorgut “Eşme’de Kış”

Emrah Özdemir “Tarihi Hikmetiye Cami-Gündoğarken”

Feyza Kurt Yılmaz “Sincap Koşusu”

Furkan Güneş “Teklif”

Hamdi Çamcı “Doğal Serinlik”

İbrahim Kaya “Yarış”

Ömer Faruk Güler “Yağlı Güreşler”

Onur Çalışkaner “Bereketli Hasat”

Salih Kuş “Cam Teras”

Sare Kural “Balık Yarışması”, “En güzel yol”

Sebahattin Arslan “Sukay’da Uçuş”

Serdar Şeker

Serkan Özkan “Hikmetiye”

Seval Oral Nurtan “Kardeşce”

Soner Özata “Eşme'de Gün Batımı”

Tarik Kara “Büyükderbent Tren istasyon”

 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.